To ruch motocyklistów,
którzy podjęli wyzwanie niesienia Bożego Miłosierdzia przez szlaki Europy.

Co roku organizowana jest pielgrzymka, w której bierze udział nawet 300 osób, a uzupełnieniem są spotkania w Pierwsze Soboty Miesiąca od maja do października w różnych częściach Polski. Do tej pory Iskra pielgrzymowała do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu oraz po wschodnio-północnej Polsce. Charakterystycznym dla pielgrzymki jest to, że w godzinie miłosierdzia, nie zależnie od miejsca pobytu (niejednokrotnie stacje benzynowe), grupy motocyklowe zatrzymują się by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotkanych osób. Słowa modlitwy „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, co roku docierają z krakowskich Łagiewnik do najdalszych części Polski i Europy.


Sprawdź co robimy…
Historia Iskry zaczęła się w 2016 roku tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.
Kiedy motocykliści zgłosili się do komitetu organizacyjnego z prośbą o możliwość asystowania na motocyklach papieżowi Franciszkowi niestety ze względów bezpieczeństwa spotkali się z odmową. Pracujący wtedy jako Dyrektor Biura Prasowego ŚDM ks. Adam Parszywka, zapalony motocyklista, postanowił jednak wykorzystać fakt, że wielu motocyklistów to osoby mocno wierzące i wpadł na pomysł zorganizowania pielgrzymki motocyklowej do Rzymu bezpośrednio poprzedzającej wydarzenia w Krakowie. Ponieważ hasłem przewodnim ŚDM miało być Miłosierdzie, a do uruchomienia motoru potrzebna jest iskra, rajd – pielgrzymka przyjęła nazwę Iskra Miłosierdzia.

Miejscem skąd wyruszamy na pielgrzymkowy szlak jest najczęściej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

 

Iskra Miłosierdzia podejmuje wiele działań.

Do najważniejszych działań Iskry Miłosierdzia należy:

  1. Pielgrzymki zagraniczne – od 2016 r. grupa raz w roku w sezonie udaje się na pielgrzymkowy szlak. Iskra zawitała już do takich miejsc jak: Rzym, Medjugorie, Fatima, Grecja, czy Francja.

  2. Pierwsze Soboty Miesiąca – motocykliście biorą również udział w comiesięcznych zjazdach w pierwsze soboty miesiąca, wynagradzając za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Mary – zgodnie z wezwaniem Matki Bożej z Fatimy. Spotkania odbywają się cały rok.

  3. Rekolekcje – organizowane są również rekolekcje dla motocyklistów.


Więcej informacji o Iskrze Miłosierdzia, jak również ogłoszenia najbliższych zjazdów można znaleźć na stronie internetowej grupy – czyli: TUTAJ

 

Oficjalna strona wspólnoty

4 sierpnia na Górze św. Anny było słychać ryk maszyn. Razem z Maryją na wspólnej Mszy św. obecni byli motocykliści z różnych zakątków świata.

Do tego wyjazdu przygotowywałem się bardzo starannie i z jakimś dziwnym niepokojem. Zapewne dlatego, że w planach było w czasie tej wyprawy zrealizowanie po kolei trzech, różnych form podróży motocyklowej.

Pielgrzymka do Francji razem z 160 motocyklistami z Iskry Miłosierdzia. To trzeba przeczytać...

 

Zdjęcia ze strony: www.motoiskramilosierdzia.pl